Szkoła Podstawowa

Autor: Monika Gadzinowska
Notatka dodana przez: Łukasz Grochowski
Data dodania: 2017-12-15
Zdjęcia dodane przez: Łukasz Grochowski (23)

2017-12-14  | Konkurs Bożonarodzeniowy

Autor: Monika Gadzinowska
Notatka dodana przez: Agnieszka Pryboda
Data dodania: 2017-12-14
Zdjęcia dodane przez: Agnieszka Pryboda (20)

2017-12-13  | "Cogito ergo sum"

W październiku i grudniu w ramach współpracy i wspomagania pracy szkoły gościliśmy pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drawsku Pom., który przeprowadził cykliczne spotkania dotyczące technik uczenia się – SUPERUCZENIE.

Celem zajęć było zwiększenie świadomości własnego potencjału umysłowego i zmysłowego. To od naszej aktywności i dobrej organizacji nauki zależy ogólna sprawność umysłowa, a tym samym efektywność uczenia się. Wszystko polega na tym, by angażować w uczenie jak najwięcej zmysłów – najlepiej wszystkie pięć. Najwięcej zapamiętujemy wtedy, gdy jesteśmy aktywni.

„Aby czegokolwiek nauczyć się efektywnie
musisz to widzieć, słyszeć i czuć”
Tony Stockwel

Autor: Justyna Cieplińska
Notatka dodana przez: Justyna Cieplińska
Data dodania: 2017-12-14
Zdjęcia dodane przez: Łukasz Grochowski (7)

2017-12-08  | Warto oszczędzać!

Grupa naszych uczniów z klas 1-5 wybrała się do banku PKO SA w Połczynie - Zdroju. Zaprosił nas dyrektor banku.

Pierwsze kroki dzieci skierowały do pomieszczenia z kasami. Wybierały numery na portalu klienta i były wzywane elektronicznie do kasjera. Następnie zaproszono nas na piętro, gdzie również znajdują się pokoje do obsługi klientów. W gościnnej salce dzieci swobodnie się rozsiadły. Pan dyrektor i p. Małgosia - bankowy opiekun SKO w zabawny sposób przedstawili dzieciom pracę banku i korzyści płynące z systematycznego oszczędzania. Dzieci mogły również sprawdzić na specjalnym urządzeniu, czy banknoty nie są fałszywe oraz przeliczać dużą ilość banknotów w maszynce do liczenia.

Niesamowitą atrakcją była dla dzieci wizyta Mądrej Sowy, której dzieci zadały kilka pytań i która przyniosła dla nich worek z prezentami, co sprawiło im wielką radość. Były to prezenty z logo SKO i banku PKO oraz piękne balony.

Ta wizyta z pewnością  będzie na długo zapamiętana i jeszcze bardziej zmotywuje dzieci do systematycznego oszczędzania. Bardzo dziękujemy Panu dyrektorowi za wszystko!

Autor: Wanda Jędrzejewska
Notatka dodana przez: Justyna Cieplińska
Data dodania: 2017-12-11
Zdjęcia dodane przez: Agnieszka Pryboda (26)

2017-12-01  | XV Harcerski Rajd Zimowy W poszukiwaniu ZIMUCHA

Autor: Agnieszka Pryboda
Notatka dodana przez: Agnieszka Pryboda
Data dodania: 2017-12-04
Zdjęcia dodane przez: Agnieszka Pryboda (31)

Załaduj więcej wiadomości
Załaduj listę wszystkich wiadomości z tego roku szkolnego

2017-12-23
Zimowa przerwa świąteczna (23-31 grudnia 2017r.)
REALIZOWANE
W SZKOLE